27 Ağustos 2012 Pazartesi

ALERJİDE GELDİĞİM SON NOKTA....

Benim gibi bu dertten yakınan çok insan var biliyorum. Onun için sizlere biraz izlediğim yolla ilgili olarak bilgiler vermek istiyorum. Polenlere karşı alerjim var. Hem de ileri derecede. Rahmetli annem de aynı dertten yakınırdı.
Bende de 24 yaşından sonra her yıl artarak dayanılmaz bir hal alınca tedavisine başladım.
Tahlillerimi yaptırıp tedavime başladım. Çünkü artık ilkbaharda dışarı çıkmak benim için eziyet olmaya başladı.
Son olarak gittiğimiz bir piknikten dönünce 2 gün hasta yattım ve artık AURES hapları ile idare edemeyeceğimi anladım. Şu anda tedavime Uludağ Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Alerji Polikliniğinde devam etmekteyim.
Allergo firması tarafından Almanya'dan ithal edilen aşıları önce haftada bir, belli bir süre 15 günde bir, en son da ayda bir olarak kullanmaya başladım. Çok faydasını gördüm. Kesnlikle tavsiye ederim.
Tek yan ekisi (o da bana göre) KİLO... İçinde kortizon olmadığını söylüyorlar ama ben nerdeyse 15 kg aldım.
İştah açma gibi yan etkisi de olabilir tabii.
Eğer bu konuda bilgisi olan varsa ve bana yazarsa çok sevinirim.
Kullandığım aşı NOWOHELİSEN DEPOT.
Bu tarz şikayeti olanların kesinlikle vakit kaybetmeden bir doktora başvurmalarını öneririm. Hayatlarının kaliteleri artar. Nefes darlığı çekiyordum veya durduk yerde içten içe kaşınıyordum. Ağızım tavanı, kulaklarımın içi, vücudumun belli yerleri çok kaşınıyordu. Aşı olmaya başladığımdan beri %80 'lik kısmı azaldı diyebilirm.
Şimdilik bu kadar.
Alerji ile ilgili başka bir yazımda görüşmek dileği ile.,

1 yorum:

  1. Merhabalar.
    Alerji konusunda sizinle aynı dertten muzdaribim (Çimen ve Yabani ot alaerjisi) aşı tedavisi hakkında (kullandığınız için) bilgi almak istiyorum.Mümkün müdür?

    YanıtlaSil